Piątka od producenta #16 – Sir Michu!

Sir Michu

Pochodzi z Iławy. Jest multiinstrumentalistą, który przez lata rozwijał umiejętność gry na fortepianie czy trąbce. Absolwent kierunku Inżynierii Dźwięku. Współpracował z takimi artystami jak: Marika, Ten Typ Mes, TeTris, Wdowa, choć głównie kojarzony z osobą Tedego i wytwórnią Wielkie Joł. Współtwórca niedawno powstałego kolektywu – Potwierdzone Info. Panie i Panowie, potwierdzam info – Sir Michu!

1. Dopadają Cie czasem chwile słabości? Jak sobie z nimi radzisz?

Wkurwiam sie niemiłosiernie, zwłaszcza jak po kilku, kilkunastu godzinach wychodzę ze studio z niczym. Na szczęście rzadko sie tak zdarza!

2. Co Cie inspiruje?

Wszystko! Najbardziej kąpiel w wannie, wtedy mam wyjątkowo dużo pomysłów. Sam sie zastanawiam dlaczego?!

3. Jak duży wpływ według Ciebie może mieć sprzęt na wygodę i efekty pracy?

Hmm… temat rzeka. Generalnie posiadanie tony sprzętu w niczym nie przeszkadza ale nie w tym rzecz. Cały patent polega na tym, żeby wypracować sobie bazę narzędzi, które najbardziej nam odpowiadają i ograniczyć się do jak najlepszego ich wykorzystania. Oczywiście sprawdzam na bieżąco nowości, a pojawia sie ich dużo. Rzadko jednak coś przykuwa moją uwagę na tyle, by to koniecznie mieć. Warto nie oszczędzać (w miarę zasobności portfela, rzecz jasna) na kluczowych elementach studio – takich jak akustyka, przetworniki czy preampy. Różnica miedzy monitorami za 10 czy 50 tysięcy złotych jest niczym wobec pustego pokoju, a zaadaptowanej reżyserki. No i rzecz najważniejsza – MY. Sprzęt to tylko narzędzie w naszych rekach. Dobrze jeśli mamy te topowe urządzenia, ale z odpowiednią wiedzą, na średniej jakości „klockach” można zrobić naprawdę bardzo przyzwoite nagranie. Dlatego polecam wszystkim uczyć się, podpatrywać i sporo eksperymentować. Na tym to wszystko polega.

4. Twoja wizja producenta kompletnego?

Producent, czyli osoba odpowiedzialna za kompozycje, aranżacje, realizacje nagrania, miks i mastering. Ułożenie kratek we Fruity Loopsie, nie czyni Cie jeszcze producentem! Uważam, że w dzisiejszych czasach, gdzie budżety płyt nie są tak duże jak jeszcze 20 lat temu, tylko tacy ludzie, kompletni, będą mieli robotę.

5. Najlepsze wspomnienie/wspomnienia wiążące się z tworzeniem muzyki? Niech będzie to swoista zachęta dla młodych adeptów!

Jest ich tak dużo, że nie sposób wymienić, ale na pewno najbardziej pamięta się pierwsze osiągnięcia, czyli klasyczna, pierwsza bańka na YouTube, premiera pierwszej, samodzielnie-wyprodukowanej płyty, pierwsze hejty i pierwsze pieniądze. Dla takich chwil warto to robić, a co najlepsze, to sie nie nudzi!

Po więcej informacji zapraszam na: http://www.wielkiejol.com

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarze 2 to “Piątka od producenta #16 – Sir Michu!”

  1. eMPeR Says:

    cykl wraca i to z konkretnymi odpowiedziami. Szacunek COK za kontynuację cyklu i zaszczepianie zajawki :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: