Piątka od producenta #14 – Zeus!

Miejsce, z którego pochodzi to Łódź. Szersze grono łączy jego osobę z „Mistrzem Ceremonii” – czyli potocznie – jako rapera. Ciekawostką natomiast jest fakt, że płyty, które wydaje w całości lub niemal w całości wyprodukowane są przez niego. Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Cira, Miuosh czy Joteste, z którym współtworzy projekt Pierwszy Milion. Panie i Panowie – Zeus!

1. Dopadają Cie czasem chwile słabości? Jak sobie z nimi radzisz?

Chyba o wiele częściej życiowo niż muzycznie, choć od jakiegoś czasu walczę z nimi z jako takim sukcesem. Jeżeli chodzi o takie życiowe dołki, czasem niełatwo się z nich wygrzebać, zwłaszcza będąc osobą taką, jak ja, nie dopuszczającą do siebie ludzi zbyt blisko. Chyba nadal uczę się radzić sobie z tym, radzić samemu. Ogromny wpływ ma na mnie muzyka, której słucham i próbuję w cięższych momentach nie przybijać się już kompletnie dołującą muzą, jak robiłem to kiedyś. Staram się poprawić własny nastrój słuchając czegoś pozytywnego. I spacerując. Mnóstwo czasu spędzam chodząc po mieście i słuchając muzyki. To chyba najważniejszy czynnik, który potrafi wprawić mnie w lepszy nastrój. Jeżeli chodzi o kwestię, nazwijmy to „artystyczną„, mam ten komfort, że zarówno rapuję jak i robię muzykę więc okres mojej aktywności w obu tych sferach następują naprzemiennie. Czasem nie piszę nic przez parę miesięcy ale robię bity i na odwrót. Chyba to pozwala mi na uniknięcie „chwil słabości” w tej kwestii.

2. Co Cie inspiruje?

W kwestii produkcyjnej, największy wpływ ma na mnie twórczość innych. Słucham bardzo różnej muzyki i inspirują mnie elementy wielu gatunków. Przekłada się to później na uatrakcyjnienie/udziwnienie moich produkcji. Często zdarza się też, że zainspiruje mnie samo brzmienie np. smyczków itp. Podoba mi się, jak brzmi jakiś instrument i od razu chcę zagrać nim jakąś melodię. Nawet przygotowanie sobie paczki z nowymi brzmieniami bębnów sprawia, że chce mi się działać. Generalnie „odświeżanie” baz czy to brzmień czy sampli działa bardzo inspirująco.

3. Jak duży wpływ według Ciebie może mieć sprzęt na wygodę i efekty pracy?

W „Beatkingz” RZA powiedział coś w stylu „znajdź swoją maszynę i stań się mistrzem w jej obsłudze„. Myślę, że kreatywność i opanowanie tej swojej „maszyny” jest podstawą. Przerobiłem w życiu kilka programów muzycznych, MPC, keyboard MIDI, a dziś robię muzykę na laptopie i jestem zadowolony. Mam laptopa, mikser i odsłuchy. I chyba znalazłem tę „swoją maszynę„. Czy można to określić mianem „sprzętu do produkcji muzyki„? Kwestia sporna. Oczywiście kamieniem bym sampla nie wyciął ale laptop to laptop (śmiech). Inną kwestią jest sprawa brzmienia. Tu ciężko przeskoczyć pewne rzeczy. Słabe głośniki np. od wieży zawsze będą to brzmienie zniekształcać. Ja od zawsze czułem, że w kwestii brzmienia nie jestem mistrzem. Bywam raczej typem od ciekawych pomysłów więc zbytnio się tym nie przejmowałem. Znalazłem swoje miejsce w szeregu.

4. Twoja wizja producenta kompletnego?

Producent kompletny powinien skomponować muzykę, zrealizować nagranie w studio, dobrze to zmiksować i zmasteringować. Dochodzi również opcja produkcji wykonawczej nagrania/albumu. Jestem producentem mocno niekompletnym (śmiech)!

5. Najlepsze wspomnienie/wspomnienia wiążące się z tworzeniem muzyki? Niech będzie to swoista zachęta dla młodych adeptów!

Dla mnie najlepszym wspomnieniem jest chyba moment, kiedy zrobiłem swój pierwszy bit, na konsoli Playstation, korzystając z programu Music. Muzyka od zawsze była dla mnie ważna ale nigdy nie pomyślałbym, że nie mając wykształcenia muzycznego mogę samodzielnie ją tworzyć. Pamiętam jak dziś emocje towarzyszące słuchaniu tego, złożonego z „kolorowych klocków” tworu. Biegałem po pokoju jak po wypiciu kilku napojów energetyzujących. Ten entuzjazm został mi do dziś i nic, żadna adrenalina koncertowa, mimo iż jest niesamowita, nie przebija uczucia, kiedy spełniasz się tworząc coś. Świat nie ma pojęcia, że dla Ciebie dzieje się wtedy coś pięknego!

Po więcej informacji zapraszam na: http://www.facebook.com/zeuspierwszymilion

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: