Piątka od producenta #12 – Stona!


Dowód w miejscu urodzenia pokazuje – Żory( woj. Śląskie). Współpracował z takimi artystami jak: Brudne Serca, Ero, Hades, Jot, Mes, Prys, Pyskaty, Raca, Stasiak, W.E.N.A., Wigor czy VNM. Sprawia wrażenie muzycznego outsidera, który niewątpliwie należy do czołówki polskich producentów muzycznych. Dzisiejszym gościem cyklu jest – Stona!

1. Dopadają Cie czasem chwile słabości? Jak sobie z nimi radzisz?

Każdego dopadają, grunt żeby się im nie poddać. Ja podczas takich chwil porzucam produkcję muzyki i staram się słuchać wielu różnych rzeczy czekając na ten moment, w którym coś mnie zainspiruje lub zachęci do ponownego tworzenia. Czasem jest to kilka godzin, niekiedy kilka dni, nie ma na to niestety reguły.

2. Co Cię inspiruje?

Inspiracją jest muzyka, która mnie otacza. Głównie soul i funk z lat 70- tych, no i hip-hop pod każdą postacią i z różnych zakątków świata.

3. Jak duży wpływ według Ciebie może mieć sprzęt na wygodę i efekty pracy?

Posiadanie sprzętu może zarówno pomóc jak i przeszkodzić. Wszystko zależy od osoby, która go używa. Natomiast zdecydowanie nie jest to warunek konieczny do kreowania dobrze brzmiących podkładów muzycznych. Sam posiadam w sumie tylko klawiaturę sterującą i dobre słuchawki. Cała reszta tkwi w głowie, kreatywności i w umiejętnościach wykorzystania tego co się posiada (jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma).

4. Twoja wizja producenta kompletnego?

Biorąc pod uwagę powyższe moje zdania, kompletny producent przede wszystkim powinien być świadomy tego co robi, winien być kreatywny, nie zamykać się na różne muzyczne wariacje. Musi mieć warsztat umożliwiający wykonanie jego pomysłów oraz zapewniający dobre brzmienie. Umiejętność wysłuchania oraz motywowania osób, z którymi się pracuje też jest cechą pożądaną.

5. Najlepsze wspomnienie/wspomnienia wiążące się z tworzeniem muzyki? Niech będzie to swoista zachęta dla młodych adeptów!

Najlepsze wspomnienia wiążą się z takimi elementami jak pierwsza płyta z moją skromną osobą, którą można było znaleźć w sklepach. Pierwszy winyl, spotkania z ludźmi, z którymi współpracujesz, a których od dawna szanujesz za to co robią. To jest niesamowicie motywujące!

Po więcej informacji zapraszam na: http://www.facebook.com/stonaproduction

Reklamy

Tagi: ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: